After School – Golf & Pizza två fredagar i månaden

Två fredagar i månaden erbjuder Örestads Juniorkommitté en aktivitet för juniorer på Simulatorcity.

Det kommer finnas 12 platser per tillfälle, så först i kvarn varje fredag. Det kommer bjudas på pizza och en dricka för dem som deltar. För att kunna delta så behöver man vara medlem på Simulatorcity.

Max 12 deltagare för varje fredag. Ålder 13-21.

Kostnad 50 Kr per gång

After School på SimulatorCity

From 5 december till 20 mars erbjuds TrackMan-golf på SimulatorCity i Lomma utvalda fredagar kl. 17–20. Efter de två första gångerna utvärderas upplägget.

Juniorer anmäler sig via formulär på klubbens hemsida. För att delta krävs juniormedlemskap på SimulatorCity (395 kr för de som inte redan har det). Man betalar sen 50 kr per tillfälle på plats, priset inkluderar tre timmars simulatorgolf, pizza och dryck.

Här kan du läsa mer om medlemskapen som erbjuds.

Datum för kommande evenemang (vid färre än 6 anmälda så kommer aktiviteten ställas in via mail):

  • 6/2, 20/2
  • 6/3, 20/3

Anmälan öppnas senast en vecka innan nästa tillfälle och stänger 24 timmar innan. Avanmälan sker till mailen junior@orestadsgk.com gärna 24h innan om möjligt.

NOTERA: Innan du kommer till aktiviteten behöver man ladda ner TrackMan appen (gratis) och skapar ett konto för att kunna delta i aktiviteten.

After School – Golf & Pizza två fredagar i månaden

Junior after school

För att delta behöver du:

  • Medlemskap i Örestads GK
  • Medlemskap på SimulatorCity
  • 13-21 år
  • Grönt Kort
  • Godkänt från vårdnadshavare

Har du frågor kontakta oss gärna på junior@orestadsgk.com